PROPOLİS - Su Bazlı 20 ml

PROPOLİS - Su Bazlı 20 ml
PROPOLİS - Su Bazlı 20 ml
Görsel 1
Görsel 2
beslenX Gold : 60
Fiyat:
65,00 TL
65.00 www.beslenx.com
Sınırlı Sayıda
Ilık çayın yada suyun içine yetişkinler için 25-30 damla damlatarak bağışıklık sisteminizi güçlndirebilirsiniz. Yüksek konsantre olarak KTÜ laboratuarlarında beslenX.com için özel olarak üretildi.

İyi bir propolis özütünün özellikleri nasıl olmalı?

Propolis özütlenmesinde kullanılacak çözücünün saf olması ve insan sağlığını tehlikeye atacak bir çözücü olmamasına gerekir. Bu nedenle gıda katkı yönetmenliğine uygun çözücüler kullanılmalıdır. Propolis özütünde hiçbir sentetik ve doğal boyar madde bulunmamalı.  pH değeri 4-5 arasında değişen asidik yapıda bulunan propolis özütünün içinde yeterli derecede polifenoller bulunmalı. Propolis etken maddelerinin büyük çoğunluğunun polaritesi etanole yakın olup direk olarak suya veya zeytinyağına geçen etken madde miktarı düşüktür. Ancak henüz bir propolis özütü standardı bulunmadığı için Bakanlık onaylı ürünler tercih edilmeli.

Propolis nerelerde kullanılır?
Dünya da ve ülkemizde giderek önemi ve kullanım potansiyeli artan propolis gıda katkı maddesi olarak kullanılmaktadır. Apiterapi arı ürünleri ile tedavi şekli olup geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın(GETAT) bir parçasıdır. Propolis apiterapinin en önemli bileşeni olup, hem bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde ve hem de çeşitli hastalıkların tedavi edilmesinde propolis özütlerinden önemi büyüktür. Literatürde yapılmış binlerce bilimsel çalışma etanolik propolis özütlerinin çok geniş spektrumlu olarak terapötik fonksiyonlara sahip olduğuna göstermektedir.
Propolis güçlü bir antioksidan ajan olup, oksidatif stresin oluşumunu engelleyerek bu bağlamda oluşan pek çok hastalığın oluşmasını engeller. Anti-aging ajan olarak katarak ve Alzheimer oluşmasını engeller,  Kardiyovaskuler sistem hastalıkların engellenmesinde de  önemlidir.
Propolis güçlü bir antibakteriyal, antifungal ve antiviral ajan olup, bakteriyal ve viral enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Gastrit ve ülser oluşumuna yol açan Helicobacter pylory tedavisinde önemli bir gıda katkı maddesidir.
Propolis güçlü bir antiinflamatuar ajan olup, yaraların iyileşmesinde romatizmal hastalıkların tedavisinde önem arz etmektedir.
Propolis sitotoksik etkisi ile antitumoral aktiviteye sahip olup çeşitli kanser hücrelerinin gelişmesini durdurma yeteneğine sahiptir.
Propolis anti-diabetik ajan olarak kan şekerinin düşürülmesinde,  nöroprotektif gibi pek çok biyolojik aktif özelliği bulunmaktadır.

Hazırlayan:
Prof.Dr. Sevgi KOLAYLI
(Bal ve Propolis Uzmanı)
Karadeniz Teknik Universitesi, Fen Fakultesi, Trabzon,
skolayli61@yahoo.com


 
Diğer Özellikler
Stok KoduKTU202010
Markabiopolis - Doğal Koruman
Stok DurumuVar
301302201010

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

 • Anadolu arıcılığının en özel ballarını sizlerle buluşturuyoruz.
  239,50 TL
  223,25 TL
  %6,8
 • İlhan Koçulu özel üretimi olan karakovan Kars Süzme Çiçek Balı.    Kars ve Ardahan arasındaki yüksek tepelerde tamamen doğal olarak üretilmiş, Yüksek Prolin seviyesi KTÜ laboratuvarlarında ölçülmüştür. 
  97,50 TL
  89,75 TL
  %7,9
 • Doğal otlaklardan tereyağına geçen zengin vitamin ve mineraller ile güçlü bir antioksidan içeriğini gıdanızı şifaya dönüştüren Koçulu Çiftliği Tereyağı ile garanti ediyoruz.
  58,25 TL
  54,75 TL
  %6
 • Yumuşak dokulu, nem miktarı göreceli olarak kaşar peynirinden daha yüksek, damakta tereyağımsı lezzetler bırakan Koçulu Boğatepe Malakan peyniri hem daha az tuzlu hemde çocukların peynir tutkusu...
  49,75 TL
  43,25 TL
  %13,1
    

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.