Kars Boğatepe Malakan Peyniri 500 Gram

Kars Boğatepe Malakan Peyniri 500 Gram
Kars Boğatepe Malakan Peyniri 500 Gram
Kars Boğatepe Malakan Peyniri 500 Gram
Kars Boğatepe Malakan Peyniri 500 Gram
Kars Boğatepe Malakan Peyniri 500 Gram
Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
beslenX Gold : 37
Fiyat:
43,25 TL
İndirimli Fiyat (%8,1) :
39,75 TL
Kazancınız 3,50 TL
4.3 3
39.75 www.beslenx.com

Üretici Koçulu Peynircilik
Yumuşak dokulu,  nem miktarı göreceli olarak kaşar peynirinden daha yüksek, damakta tereyağımsı lezzetler bırakan Koçulu Boğatepe Malakan peyniri düşük tuz oranı ve damakta bıraktığı süt tadı ile çocukların peynir tutkusu...
Süt Türü Doğal beslenen ineklerin doğum öncesi sütlerinden sınırlı ürerilen Boğatepe Malakan peyniri en az 40 gün olgunlaştırılır.
Peynir Mayası Şirden Maya
Duyusal Analizi Yoğun süt ve krema tadında, yumuşak kıvamlı, az tuzlu zarif  ve özellikle çocuklar ve gençlerin tercih ettiği lezzetleri barındırır.
Olgunlaşma Süresi  > 40 gün
Ne ile  Aşçı, Kahvaltı ve Çocuklar için oldukça uygundur.
Önerilir Bal ile çocuk kahvaltılarının şifa kaynağı...


Aromalı ve tuzlu peynir tercih etmeyenlerin yanısıra  Boğatepe Malakan Peyniri çocukların da favorisi.Kars ve yöresinde yaşayan Malakanlardan günümüze taşınan kültürel bir miras aynı zamanda. Koçulu peynircilik unutulmaya yüz tutmuş olan Malakan Peynirini yaklaşık üç yılı aşan süre özel araştırma ve çabalar ile yeniden kültürümüze kazandırmıştır. ''Boğatepe Malakan'' Koçulu Peynircilik tarafından tescillenmiş olması nedeni ile sadece Koçulu Çiftliği tarafından üretilir.

1877 sonrası Rus Çarı (II. Aleksandr) tarafından Kars a yerleştirilen Malakanlardan miras kalan iki peynirden biridir.

Yıl boyunca üretilen Malakan Peynirinin lezzeti ,özellikle ineklerin kışlık barınaklarında yaşamaya başladıkları dönemlerde daha da hissedilir.

Genelde çocukların sevdiği bu peynir ayva ve portakal reçelleriyle ve Kars çiçek balıyla lezzet uyumuna sahiptir. Ayrıca meze olarak sunulabilir.

 

Diğer Özellikler
Stok KoduKCL0003
MarkaKoçulu Çiftliği
Stok DurumuVar
30168918

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

  • Orta ekşilikte yumuşak rahyalı ve göreceli yüksek tuzlu lezzet barındırır. Akkaraman koyunu, yüksek yaylalarda ,  sert bir iklim ve zengin bir bitki örtüsünde  otlayacak, %100 koyun sütü + Şirden Maya + Erzincan tuzu.
    34,25 TL
  • Ekomüze-Zavot çalışmaları ile yeniden sofralarımıza kazandırılan Boğatepe Çoban® peyniri olgunlaşma zamanına göre damakta gravyer ile eski kaşar arasında bıraktığı özgün tatları ile kahvaltıların ve peynir tabaklarının vazgeçilmezi olacak kadar özel.
    53,75 TL
  • Kafkasyadan yurdumuza taşınan lezzet; ızgaralık olarak ayrı tadlar sunuyor.
    25,25 TL
    

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.