Kars Boğatepe Gravyer Peyniri 450 gram / 2020 Serisi

Kars Boğatepe Gravyer Peyniri 450 gram / 2020 Serisi
Kars Boğatepe Gravyer Peyniri 450 gram / 2020 Serisi
Kars Boğatepe Gravyer Peyniri 450 gram / 2020 Serisi
Kars Boğatepe Gravyer Peyniri 450 gram / 2020 Serisi
Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
beslenX Gold : 57
Fiyat:
64,25 TL
İndirimli Fiyat (%3,9) :
61,75 TL
Kazancınız 2,50 TL
3.9 16
61.75 www.beslenx.com
Üretici Koçulu Çiftliği
Yüzyılı aşkın süredir kuşaklar boyunca günümüze taşınan Koçulu Çiftliği Gravyer üretim bilgeliği, yüzyıl önce olduğu gibi  tarihsel  özel alaşımlı bakır kazanlarda sürdürülüyor. lİlhan Koçulu Gravyer Mahseninden beslenX için özel seçimleri beğenilerinize sunuyoruz.
Süt Türü İlkbahar ve yaz aylarında 2600 metre rakımlı otlaklarda serbest beslenen İnek Sütü.
Peynir Mayası Şirden Maya
Duyusal Analizi Her gravyer tekeri üretildiği günün hava durumuna, otlaklardaki bitkilerin türüne göre farklı tadlar taşır. Göreceli olarak daha genç, meyvemsi aromalarla başlayıp ardından orta seviye tuzlu hafif acımsı lezzetleri damağınıza miras bırakır. İsviçre Emantel peyniri tutkunları için orta genç bir peynir.
Olgunlaşma Süresi  > 5 ay
Ne ile   Olgunlaşmış peynir lezzzeti ile kahvaltıların ötesinde eşlikçi olarak son derece uyumludur.
Önerilir İlhan Koçulu Gravyer mahseninden özel üretim


Bir bebeğin bakımı ve büyütülmesi ne kadar zahmetli ise ne kadar sevgi, tutku ve özen gerektiriyor ise, Boğatepe Gravyer Peyniri o hassasiyetle üretiliyor.  Koçulu ailesinin yüzyılı aşan gravyer üretiminin bugünkü temsilcisi olan İlhan Koçulu Gravyerlerinin en özel serilerini beslenX olarak sunuyoruz .

 

''İlhan Koçulu, Türkiye de Slow Food dostlarının ağabeyidir ve kendisine ''Gravyer neye benzer?'' diye sorulduğunda, ''Bebeğe benzer..'' diye yanıt verir. Meşhur Kars gravyerinin nasıl yapıldığını görmek istiyorsanız, eski adıyla Zavot (Ermenice ''mandıra'' demek), şimdiki adıyla Boğatepe köyüne gitmeniz gerekir.

Diğer Özellikler
Stok KoduKCL0007
MarkabeslenX Koçulu Çiftliği
Stok DurumuVar
30169432

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

 • Koçulu Peynirciliğin geleneksel peynirleri yeniden canlandırmasına lezzetli bir örnek. Boğatepe Çoban damakta iz bırakan lezzet meraklıları için...
  49,75 TL
  47,25 TL
  %5
 • Tane tane elle toplanan ilk hasat zeytinlerin damla damla, yudum yudum şifası düşük asitlik, ( 0.3 < ) boğazda hafif bir yanma yüksek polifenol...
  51,75 TL
  46,25 TL
  %10,6
 • Yumuşak dokulu, nem miktarı göreceli olarak kaşar peynirinden daha yüksek, damakta tereyağımsı lezzetler bırakan Koçulu Boğatepe Malakan peyniri hem daha az tuzlu hemde çocukların peynir tutkusu...
  39,75 TL
 • Kafkasyadan yurdumuza taşınan lezzet ızgaralık olarak ayrı tadlar sunuyor.
  25,25 TL
 •  Divle obruk peyniri Karaman'ın Ayrancı ilçesine bağlı olan Üçharman Köyünde bulunan divle obruklarında üretilen bir peynir çeşididir.  Fransız peynir çeşidi olan rokfor peynirinin kalitesinde olduğundan dolayı Türk rokforu da denmektedir.
  64,75 TL
  61,50 TL
  %5
 • Yerel tohumların temiz üretimlerinden seçilen Yulaf, Arpa, Çavdar, Buğday, Mısır ve Darı tanelerini taş değirmende sağlık dolu ekmekler için öğüttük
  16,25 TL
  14,75 TL
  %9,2
 • Otlu peynir, Doğu Anodolu nun kimi yörelerinde yapılan, bölgeye özgü ve oldukça tanınmış bu peynirin geleneksel tadını arayanlar için özel lezzetler barındırıyor.
  25,50 TL

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.