Çiğ Karabuğday Unu (Glutensiz) 500g

Görsel 1
beslenX Gold : 74
Fiyat:
74,50 TL
Kuzukulağıgiller familyasından olan karabuğday, buğday gibi bir tahıl değil meyve çekirdeğidir. İçindeki tohumunu koruyan sert bir kabuğu vardır. M.Ö. 3-5. yüzyıllar arasında Çin'de ekimi yapılmış, Orta Asya, Tibet ve oradan Orta Doğu'ya yayılmıştır. Vejeteryanlar ve veganlar için çok önemli bir bitkisel protein kaynağıdır, Gluten İçermediği için Çölyak hastalarına uygundur. 
 

Glutensiz Çiğ Karabuğday Unu

Karabuğday Unu gluten barındırmayan ürünler arasında son yıllarda oldukça popüler oldu. Karabuğdayı insanlar artık hayatının hemen hemen her yerinde kullanıyor. Genelde hamur tariflerinde kullanılan ve glutensiz ekmek pişirmek isteyenlerin kullandığı ürün sindirim sistemi için oldukça faydalı. Yüksek aroması ve yüksek lif içerdiği için hem ciddi bir kalori yakımına sahip olan ürün hem de oldukça doyurucu.

Çiğ Karabuğday Unu Nasıl Yapılır?

Karabuğday Unu, Greçka ismiyle de bilinen besin ithal bir şekilde ülkemize girmekte. Ülkemize girerken yapılan bir dizi testten sonra üründe problem yoksa ithalatçı firmalardan bünyemize giriş yapmakta. Ürün tohum olarak tarafımıza ulaştıktan sonra önce yüksek akımlı hava filtrelerinden geçerek bir güzel temizlenmekte. Temizliği bittikten sonra ürün bir süre dinlendirilip sonrasında taş değirmenlerimizde istediğimiz mikron ve büyüklüğe göre toz haline getiriliyor. Toz haline getirilen ürünler aşırı ısınma ve sürtünmeden dolayı oldukça sıcak bir hal alıyor. Bu işlemden sonra soğuk hava bölgelerimizde dinlendirilen ve belirli bir süre saklanan ürün paketleme işlemi için bir diğer bölgemize aktarılıyor. Burada istenilen kilogramlara ayrılarak istiflenen ürünler ardından bayilerimize, ürün satış bölgelerimize sevkiyatı sağlanmak üzere yola çıkıyor.

Karabuğday Ununun Faydaları Nelerdir?

Karabuğday Ununun Faydaları saymakla bitmez fakat ağırlıklı olarak ürün içeriğinden bahsedecek olursak ürün içerisinde ciddi miktarda protein, lif ve karbonhidrat barındırmakta. Bu sayede yapacağımız tüm fırın tariflerinde rahatlıkla vücudumuzun isteklerine cevap verebileceğiz. Tüm bunların yanında içerisinde glüten proteini barındırmadığı için özellikle çölyak rahatsızlığı bulunan kimseler tarafından sevilen ürün ekmek yapımında, krep, börek, kek, gözleme, mayalı veya ekşi mayalı ekmeklerde kullanılmakta. Standart insanlar gibi buğday, arpa, çavdar tüketemeyen bireyler bu ürünle birbirinden sağlıklı ürünler çıkarabiliyor bu ürünlerle herhangi bir rahatsızlıkları olmadan gününü sorunsuz geçirebiliyor.

Karabuğday Ununu ve Greçkayı Hangi Tariflerde Kullanabilirsiniz?

Karabuğday Ekmeği, Karabuğday Patlağı gibi herkesin bildiği tariflerin yanı sıra daha önce aklınıza bile gelmeyecek birkaç hamur tarif ismi vereceğiz sizlere. Bu tarifler her ne kadar damak tadına göre değişiklik gösterse de ürünü ufkunuz ne kadar genişse o kadar farklı tariflerde kullanabilirsiniz. Greçkalı Yoğurt Çorbası, Karabuğdaylı Granola, Etli Karabuğday Pilavı, Glutensiz Kurabiye, Cevizli Kek, Krep, Pankek, Salata, Muffin hatta sabah kahvaltılarında gevrek olarak sütle karıştırıp bile tüketebilirsiniz. Tamamen kendi damak zevkinize göre ayarlamalar yapabileceğiniz bu besin hem size dinç bir gün vadediyor hem de sindirim sisteminizi sürekli çalıştırarak ciddi bir kalori açığı oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Diğer Özellikler
Stok KoduKCL05260093201
Markaaltunana Boğatepe Çiftliği
Stok DurumuVar
05260093201

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.