Boğatepe Tereyağı Tuzsuz 500 Gram

Görsel 1
Görsel 2
beslenX Gold : 73
Fiyat:
83,49 TL
İndirimli Fiyat (%5,1) :
79,25 TL
Kazancınız 4,24 TL
4.0 8
2

Kars Boğatepe Köyü'nün uçsuz bucaksız mera çiçekleri ve bitkilerinin şifasını mutfağınıza taşınan lezzeti. Hayvanların otlağa çıktığı ilkbahar ve yazın doğada değişen çiçek ve bitki florasıyla birlikte Boğatepe Tereyağı' da dönenmsel olarak renk değiştirir.  Koçulu Çiftliği; kış aylarında da hayvanlarını yine zengin floralı bu coğrafyanın kurutulmuş otları ile besler. Temmuz Ağustos aylarında geniş çayırlardan biçilip kurutulan otlar ile beslenen hayvanların.yine zengin floralı sütlerinden elde edilen kış tereyağı, yüksek besin kalitesini sürdürmesinin yanı sıra  renk olarak yaz dönemine göre daha açıktır.

Doğal tereyağı karoten gibi insan için alışılmadık temek besin değerlerini içermektedir. Karotenler antioksidanlara ya da A vitaminine dönüşmektedir. Her iki durumda da insan sağlığına katkıda bulunarak hastalıklarla mücadele etmeyi sağlamaktadır. Bu antioksidanlar, enfeksiyon karşıtıdır ve bağışık sistemini güçlendirir. A vitamini ise boşaltım ve sindirim sistemi kadar cilt, göz, ağız, boğaz gibi bölgeler için de faydalı olabilmektedir. Ayrıca bulaşıcı hastalıklardan korur ve hücreleri onarır.

 

 

 

Diğer Özellikler
Stok KoduKCL0001
MarkaKoçulu Çiftliği
Stok DurumuVar
30168917

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

 • Ekomüze-Zavot çalışmaları ile yeniden sofralarımıza kazandırılan Boğatepe Çoban® peyniri olgunlaşma zamanına göre damakta gravyer ile eski kaşar arasında bıraktığı özgün tatları ile kahvaltıların ve peynir tabaklarının vazgeçilmezi olacak kadar özel.
  92,50 TL
  86,25 TL
  %6,8
 • Yumuşak dokulu, nem miktarı göreceli olarak kaşar peynirinden daha yüksek, damakta tereyağımsı lezzetler bırakan Koçulu Boğatepe Malakan peyniri hem daha az tuzlu hemde çocukların peynir tutkusu...
  76,50 TL
  73,25 TL
  %4,2
 • am yağlı, az tuzlu, füme edilmiş, Çerkezlerin Anadolu’ya kazandırdığı fümeli Çerkez peyniri maya kullanılmadan kestirme yöntemi ile inek sütünden üretilir.
  39,50 TL
  36,25 TL
  %8,2
 • 2000 rakımlı Kargı yaylalarının 650 çeşit bitkisinden yazın inek - keçi -koyun karışımı peynirler en az 150 gün yayla havasında bekletiliyor.
  78,75 TL
  63,25 TL
  %19,7
 • Altın sarısı, yumuşak lezzetler için tane tane elle toplanıp 22 C derece de soğuk sıkıldı. %0.5 asitlikte sağlık dolu bir zeytinyağı.
  67,25 TL
    

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.